W uzasadnionych przypadkach w przedszkolu może zostać zatrudniona osoba, która nie jest nauczycielem. Może ona prowadzić wyłącznie zajęcia rozwijające zainteresowania. Warunkiem jest posiadanie kwalifikacji uznanych przez dyrektora za odpowiednie do prowadzenia danych zajęć. Czy przyjęcie do pracy na podstawie art. 15 ustawy z 14 grudnia 2021 r. Prawo oświatowe uprawnia do otrzymania dodatku motywacyjnego? Sprawdź, które przepisy dotyczące wynagrodzenia za pracę odnoszą się do osób niebędących nauczycielem.
Z artykułu dowiesz się m.in.:
Przeczytaj również:
Kwestie dotyczące wysokości dodatku motywacyjnego budzą wiele wątpliwości. Wśród najczęściej pojawiających się pytań należy wskazać na to dotyczące obowiązku informowania rady pedagogicznej o przyznaniu tego dodatku oraz jego wysokości. Sprawdź, czy dyrektor szkoły ma obowiązek ujawniania takich informacji.
Dodatek motywacyjny jest jednym ze składników wynagrodzenia nauczyciela, przy czym nie jest to składnik obligatoryjny. Dodatek ten otrzymują tylko ci nauczyciele, którzy spełnili warunki do jego przyznania. Sprawdzamy, czy dyrektor może np. przyznać niższy dodatek niż przewiduje to uchwała organu prowadzącego.
© ePedagogika.pl - Portal dla pedagogów i wychowawców z pasją.