Trudny rodzic? Zapraszamy na szkolenie!

Dodano: 19 lutego 2019
Trudny rodzic - szkolenie Akademii WiP!

W obecnych czasach nauczyciele mają uczyć, wypełniać mocno rozbudowaną dokumentację… wychowywać młodych ludzi doskonale radzić sobie na płaszczyźnie współpracy z rodzicami. Ci ostatni bywają agresywni, bierni w wychowaniu, przyjmują roszczeniową postawę. Łatwo wtedy o konflikt.

Przekonania, metody stosowane przez rodziców kłócą się z wiedzą osób wykonujących zawód nauczyciela.

  • Jak sobie z tym radzić?
  • Jak nie dolewać oliwy do ognia?
  • Jak się bronić przed agresją?
  • Jak opanować swoje emocje nie blokując ich?

Zapraszamy na szkolenia stacjonarne „Trudny rodzic - rozwiązywanie konfliktów i zachęcanie go do współpracy ze szkołą”. Najbliższe terminy to 9 marca – Warszawa oraz 16 marca – Katowice.

Praktyczne wskazówki i ćwiczenia pozwolą podwyższyć poziom kompetencji w zakresie współpracy z rodzicami w trzech aspektach: wiedzy, umiejętności i postaw. Osoba uczestnicząca w szkoleniu zyska narzędzia służące asertywnej komunikacji. Zajęcia prowadzone są przede wszystkim aktywnymi metodami i dają bazę do tego, by odważnie i skutecznie postępować w przypadku wystąpienia konfliktu.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie Akademii Wiedzy i Praktyki >> Serdecznie zapraszamy!

Tematyka

Sprawdź inne nasze serwisy
Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych
wiper-pixel