Szkoła dla Innowatora – rusza nabór szkół do projektu

Dodano: 2 grudnia 2019
Szkoła dla innowatora

Już 3 grudnia rusza nabór szkół podstawowych do projektu „Szkoła dla Innowatora”. Minister Edukacji Narodowej i Minister Rozwoju zachęcają do udziału w pilotażowym projekcie, którego celem jest wypracowanie i przetestowanie rozwiązań służących kształtowaniu i rozwijaniu kompetencji proinnowacyjnych w systemie oświaty oraz przygotowaniu rekomendacji w tym zakresie.

Szkoła dla Innowatora to pilotażowy projekt, którego celem jest wsparcie dwudziestu szkół w rozwijaniu u uczniów kompetencji proinnowacyjnych, czyli m.in. ciekawości, współpracy, samodzielności myślenia, rozwiązywania problemów czy przywództwa. Dzięki projektowi powstaną rozwiązania gotowe do wykorzystania w innych szkołach podstawowych w Polsce.

Do udziału w projekcie może zgłosić się każda szkoła podstawowa

Rekrutacja rozpoczynająca się 3 grudnia 2019 r. będzie otwarta dla wszystkich publicznych szkół podstawowych. Najważniejszym kryterium branym pod uwagę, będzie motywacja i gotowość uczniów i nauczycieli, a także rodziców do wzięcia udziału w projekcie i wprowadzania zmiany w szkole. Innym istotnym kryterium wyboru, będzie zróżnicowanie szkół, tak by w projekcie wzięły udział zarówno małe i duże szkoły funkcjonujące na terenach wiejskich oraz małych i dużych miast.

Gwarantowane kompleksowe wsparcie i intensywna praca

Szkoły, które zostaną wyłonione do udziału w programie otrzymają kompleksowe, intensywne wsparcie na które złożą się m.in.:

  • szkolenia i doradztwo dla nauczycieli i dyrektorów,
  • rearanżacja przestrzeni szkolnej,
  • doposażenie pracowni,
  • wyjazdy edukacyjne dla uczniów połączone ze spotkaniami z wynalazcami i przedstawicielami innowacyjnych firm.

Programem będzie objęta jedna VII klasa w każdej szkole, a sprawdzone rozwiązania będą stopniowo rozszerzane na kolejne klasy.

Działania w szkołach będą trwały od lutego 2020 roku do lutego 2022 roku.

Tematyka

Sprawdź inne nasze serwisy
Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych
wiper-pixel