„Pierwszy ruch” – naucz się grać w szachy w jeden dzień. Szkolenie dla nauczycieli

Dodano: 19 maja 2017
Szkolenie (1)

27 maja w Gdańsku i 3 czerwca w Warszawie odbędzie się czwarta edycja warsztatów dla nauczycieli, którzy chcą prowadzić w szkole zajęcia z podstaw gry w szachy. Podczas jednodniowego szkolenia nauczyciele poznają gotową metodologię nauki gry w szachy od podstaw oraz otrzymają materiały dodatkowe, które można z powodzeniem wykorzystać w zajęciach z dziećmi.

W ostatnich miesiącach występuje wzmożone zainteresowanie szachami ze strony samych nauczycieli i dyrektorów. Ma to związek z reformą szkolnictwa, zgodnie z którą elementy gry w szachy od 1 września wejdą do podstawy programowej.

Szkolenie odbędzie się w godzinach 10:00–17:00 (7 godzin). To wystarczająco dużo czasu, aby poznać ruchy poszczególnych figur, nauczyć się podstawowych zasad a pod koniec warsztatu rozegrać swoją pierwszą partię szachów. Materiał, który otrzymają uczestnicy szkolenia, jest podzielony na 20 lekcji i jest całkowicie wystarczający na przeprowadzenie jednego semestru zajęć z dziećmi. Dodatkowo odbędzie się moduł dotyczący psychologii i wychowania. Podczas tej części spotkania pokażemy, jak najnowsze odkrycia w dziedzinie psychologii mogą pomóc świadomie wspierać i wychowywać dzieci.

Formularz zgłoszeniowy, szczegółowe informacje o warsztatach, instruktorach, opiniach nauczycieli, cenach oraz programie znajdują się na stronie www.PierwszyRuch.pl.

Tematyka

Sprawdź inne nasze serwisy
Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych
wiper-pixel