Ogólnopolski Tydzień Kariery 2020 – zarejestruj się już dziś!

Dodano: 13 października 2020
Ogólnopolski Tydzień Kariery

Weź udział w Ogólnopolskim Tygodniu Kariery 2020  „Doradzamy – zawodowo, wybieramy – odlotowo”, corocznym działaniu mającym na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego – wspierania edukacji, zawodu, pracy i kariery.  

W tym roku 19–25 października 2020 r. Ogólnopolski Tydzień Kariery odbędzie się pod hasłem „DoradzaMy – zawodowo, wybieraMy – odlotowo”

Organizatorem Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery jest Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej. Adresatami i docelowymi odbiorcami OTK są wszyscy potrzebujący profesjonalnego wsparcia w planowaniu dalszej edukacji, zawodu, pracy, kariery.

Inicjatywa jest skierowana zarówno do zainteresowanych uczniów (dzieci i młodzieży), studentów, jak i osób dorosłych. Spełnia tym samym założenia całożyciowego poradnictwa zawodowego.

Osobom, które zamierzają prowadzić działania i przedsięwzięcia w ramach OTK oraz zgłoszą swój akces, organizator umożliw dostęp do pakietów bezpłatnych materiałów promocyjnych i metodycznych.

Formularze rejestracji działań w ramach XII Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2020 znajdziesz na stronie internetowej wydarzenia TUTAJ>>

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery można realizować każdą ideę, każdy pomysł, każde działanie na rzecz promocji i rozwoju poradnictwa zawodowego, np.:

 • działania centralne (m.in. ogólnopolskie konferencje, internetowe webinaria i wykłady, targi, konkursy itp.),
 • działania regionalne i lokalne, związane z popularyzowaniem orientacji i poradnictwa zawodowego oraz idei świadomego planowania kariery edukacyjnej i zawodowej, np.:
  • konferencje i seminaria,
  • spotkania z doradcami zawodowymi, pracodawcami,
  • targi edukacyjne i zawodowe,
  • prezentacje filmów i materiałów dydaktycznych,
  • treningi, warsztaty,
  • festyny kariery, dni otwarte w szkołach i poradniach psychologiczno-pedagogicznych, akademickich biurach karier oraz w publicznych i niepublicznych instytucjach rynku pracy.

Za szczególną aktywność i nowatorstwo zaprezentowane podczas OTK przewidziane są nagrody. Organizatorzy imprez i aktywni uczestnicy otrzymają pisemne podziękowanie i potwierdzenie czynnego udziału w projekcie, a raporty z działań będą zaprezentowane na stronach internetowych OTK i SDSiZ.

Tematyka

Sprawdź inne nasze serwisy
Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych
wiper-pixel