Aktywny powrót uczniów do szkoły po pandemii. Ruszają zapisy na szkolenia

Dodano: 9 kwietnia 2021
Aktywny powrót uczniów do szkoły po pandemii. Ruszają zapisy na szkolenia

W kwietniu 2021 r. rozpoczyna się program „Aktywny powrót uczniów do szkoły po pandemii”. Poznaj zasady dokonywania zgłoszeń i dowiedz się, jakie korzyści przewidziano dla szkół uczestniczących w programie.

Kiedy tylko dzieci wrócą do zajęć stacjonarnych w szkołach, będą mogły wziąć udział w dodatkowych zajęciach sportowych. W marcu przedstawiliśmy szczegóły programu, w kwietniu rozpoczynamy jego pierwszy etap, czyli przygotowanie nauczycieli. Krok po kroku, razem ze specjalistami z Akademii Wychowania Fizycznego, pomożemy uczniom wrócić do sprawności fizycznej. Dziś, 8 kwietnia rozpoczynamy rejestrację na szkolenia.

W szkoleniu mogą wziąć udział wszyscy nauczyciele szkolni

Od 8 kwietnia każdy chętny nauczyciel wychowania fizycznego ze szkoły podstawowej, średniej i nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej może zapisać się na szkolenie. Nie musi tego zrobić pierwszego dnia. Rejestracja będzie otwarta do końca roku szkolnego.

Co ważne, każdy nauczyciel może wziąć udział tylko w jednym szkoleniu. Szkolenie będzie miało kompleksowy charakter i obejmie zagadnienia dotyczące metod przeciwdziałania skutkom hipokinezji – bezczynności ruchowej, izolacji społecznej czy zdrowotnym, pojawiającym się w związku z pandemią. Podczas warsztatów poruszane będą również kwestie psychologiczne.

Zasady dokonywania zgłoszeń na szkolenie

Na szkolenie można zgłosić się przez formularz udostępniony na stronie internetowej programu www.wfzawf.pl.

Aby dokonać rejestracji, nauczyciel zostanie poproszony o wpisanie w formularzu specjalnego kodu, który przekaże mu dyrektor szkoły. Po wypełnieniu formularza zgłoszenie trafi do konkretnego ośrodka szkoleniowego – właściwej AWF.

Następnie akademia prześle nauczycielowi potwierdzenie zgłoszenia. Po otrzymaniu informacji o możliwości rozpoczęcia szkoleń każdy z ośrodków szkoleniowych przekaże nauczycielom informację dotyczącą konkretnego terminu i formy szkolenia.

Każda z uczelni ma przypisane poszczególne województwa, z których nauczyciele mogą zgłaszać się na szkolenie:

  • AWF Warszawa – mazowieckie oraz warmińsko-mazurskie,
  • filia AWF Warszawa w Białej Podlaskiej – lubelskie oraz podlaskie,
  • AWFiS w Gdańsku – zachodniopomorskie, pomorskie i kujawsko-pomorskie,
  • AWF Katowice – śląskie i łódzkie,
  • AWF Wrocław – dolnośląskie i opolskie,
  • AWF Kraków – podkarpackie, świętokrzyskie i małopolskie,
  • AWF Poznań – wielkopolskie oraz lubuskie.
Szczegółowy harmonogram szkoleń przekaże nauczycielom właściwa AWF. Terminy zostaną również opublikowane na stronie www.wfzawf.pl

Przeszkoleni nauczyciele mogą aplikować o dodatkowe środki finansowe

Nauczyciele, którzy ukończą I etap projektu zdobędą certyfikat i będą mogli wraz ze swoją szkołą, która zechce aplikować do programu, ubiegać się o środki finansowe na dodatkowe zajęcia sportowe dla uczniów. Zajęcia przewidziano dla grup do 20 osób.

Źródło:

Tematyka

Sprawdź inne serwisy