Aktywny powrót uczniów do szkoły po pandemii

Dodano: 10 marca 2021
13ef393d6467e4c6703a0e197a62ca935dce3d47-xlarge

Już w kwietniu rusza program, dzięki któremu nauczyciele zdobędą dodatkowe umiejętności potrzebne do efektywniejszego wykorzystania zajęć wychowania fizycznego przez uczniów. Udział w szkoleniach organizowanych przez MEN i AWF otworzy szkołom dostęp do możliwości aplikowania o sfinansowanie dodatkowych zajęć sportowych.

Obniżona sprawność fizyczna i coraz częściej pojawiająca się nadwaga, to tylko niektóre z problemów z którymi dzieci i młodzież borykają się wskutek trwającej niemal od roku zdalnego nauczania. Ministerstwo Edukacji Narodowej i Nauki wraz z Akademią Wychowania Fizycznego uruchamia program Aktywny powrót do szkoły”, którego celem jest wsparcie uczniów w powrocie do sprawności fizycznej.

Dwa etapy: szkolenia dla nauczycieli i dodatkowe zajęcia sportowe dla uczniów

Program podzielono na dwa etapy:

Etap I – Aktywny powrót do szkoły przewiduje zorganizowanie i przeprowadzenie szeregu szkoleń dla nauczycieli dotyczących m.in. metodom przeciwdziałania skutkom: hipokinezji – bezczynności ruchowej, izolacji społecznej czy zdrowotnym pojawiającym się po przebyciu COVID-19, ale również konsekwencji zdalnego nauczania i izolacji społecznej

Etap II – Sport Klub zakłada możliwość aplikowania o środki na zorganizowanie dodatkowych zajęć sportowych w szkołach, których nauczyciele uczestniczyli w pierwszym etapie.

Szkoły, które zechcą aplikować do programu otrzymają środki na organizację zajęć sportowych dla uczniów, w 20 osobowych grupach. Pozwoli to na przeprowadzenie około 300 tys. godzin zajęć.
Program „Powrót uczniów do szkoły po pandemii” to jeden z czterech programów wsparcia uczniów. Kolejne będą dotyczyć m.in. pomocy psychologiczno-pedagogicznej i okulistycznej oraz wsparcia w nauce i nadrabiania zaległości wynikających z trybu nauki zdalnej.

 

Źródło:

  • Strona internetowa Ministerstwa Edukacji Narodowej

Tematyka

Sprawdź inne nasze serwisy
Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych
wiper-pixel