W dniu 2 listopada 2022 r. ogłoszono tekst jednolity ustawy z 7 września 1991 r. o systemie oświaty. Oznacza to, że powołując się na przepisy ustawy o systemie oświaty, należy uwzględnić już nowy tekst jednolity.
Sejm odrzucił większość poprawek Senatu do ustawy nowelizującej ustawę o systemie oświaty. Nowelizacja dotyczy m.in. zatrudnienia w szkołach nauczycieli specjalistów, zmian w zasadach przeprowadzania egzaminów ósmoklasisty i maturalnego. W dniu 17 maja ustawa została podpisana przez Prezydenta. Sprawdź, jakie przepisy wprowadza nowelizacja ustawy o systemie oświaty i innych ustaw.
Nowelizacja ustawy Prawo Oświatowe, wzmacniająca rolę kuratorów, przewiduje także zmiany w innych ustawach. Sejm przyjął projekt ustawy nowelizujący aż siedem aktów prawnych, w tym ustawę o systemie oświaty. Planowana nowelizacja ustawy z 7 września 1991 r. o systemie oświaty obejmie dwa zagadnienia. Po pierwsze zmienią się wymogi dotyczące dopuszczana do użytku szkolnego podręczników. Po drugie dyrektor szkoły będzie mógł zwolnić ucznia z niektórych zajęć na podstawie posiadanego doświadczenia zawodowego. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie zmiany przewiduje przyjęta przez Sejm nowelizacja Lex Czarnek.
Z artykułu dowiesz się m.in.:
Przeczytaj również:
22 października 2021 r. ogłoszono tekst jednolity ustawy z 7 września 1991 r. o systemie oświaty.
© ePedagogika.pl - Portal dla pedagogów i wychowawców z pasją.