Na prośbę poradni psychologiczno-pedagogicznej i na wniosek rodziców wychowawca lub nauczyciel przedmiotu może wystawić opinię o uczniu. Nie jest to wprawdzie tryb uregulowany przepisami, ale wynika z dobrej praktyki i zasad współżycia społecznego.
Z artykułu dowiesz się m.in.:
Zastraszanie, prześladowanie, nękanie to wcale nierzadkie zachowania uczniów. Czy wszystkie mogą zostać zakwalifikowane jako przestępstwo? Czy znasz zasady postępowania, w sytuacji gdy uczeń Cię zastrasza? Poznaj przepisy prawa i dowiedz się, jak rozmawiać z uczniem, który kieruje w Twoją stronę groźny karalne.
Gdzie szukać pomocy? Do kogo się zgłosić? Czy przyznać się do porażki? Próbę odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo w niniejszym artykule, który podpowie, co może zrobić wychowawca klasy, gdy problemy go przerastają.
Sprawdź, co może zrobić szkoła w przypadku ucznia sprawiającego duże problemy wychowawcze i stanowiącego zagrożenie bezpieczeństwa dla innych dzieci. Jakie działania należy podjąć? Czy włączona do pomocy poradnia psychologiczno-pedagogiczna może udzielić wsparcia?
© ePedagogika.pl - Portal dla pedagogów i wychowawców z pasją.