Nauczyciel w czasie pełnienia dyżuru międzylekcyjnego nie powinien używać telefonu komórkowego do celów prywatnych. Za korzystanie z telefonu podczas przerwy może zostać ukarany przez dyrektora szkoły. Wymiar kary powinien być adekwatny do przewinienia. Sprawdź, kiedy nauczyciel korzystający z komórki w czasie pracy może zostać ukarany karą porządkową, a kiedy może zostać wszczęte postępowanie dyscyplinarne.
Z artykułu dowiesz się m.in.:
W czasie przerw międzylekcyjnych uczniowie pozostają pod nadzorem nauczycieli. Nauczyciel zobowiązany do pełnienia dyżuru w określonym miejscu nie może go samowolnie opuścić. Opuszczenie dyżuru przez nauczyciela pociąga za sobą konkretne konsekwencje, w szczególności, jeżeli dojdzie do wypadku. Poznaj konsekwencje opuszczenia dyżuru przez nauczyciela.
Doraźne zastępstwo to zajęcia dydaktyczne, wychowawcze lub opiekuńcze przydzielone nauczycielowi powyżej tygodniowego pensum. Dyrektor przydziela nauczycielom doraźne zastępstwa, jeżeli wystąpi konieczność zastąpienia nieobecnego nauczyciela. Należy pamiętać, że nauczyciel nie może odmówić zrealizowania doraźnego zastępstwa – dotyczy to nie tylko tzw. przedmiotowcy, ale również specjalistów. Za odmowę poprowadzenia zajęć w ramach zastępstwa doraźnego dyrektor może wyciągnąć konsekwencje. Sprawdź jakie.
© ePedagogika.pl - Portal dla pedagogów i wychowawców z pasją.