Absolwenci psychologii niejednokrotnie wiążą swoją przyszłość z pracą w szkole lub placówkach opiekuńczych. Jednak do pracy z dziećmi niezbędne są specjalne uprawnienia. Nie trzeba jednak rozpoczynać kolejnych 2-3, czy też 5-letnich studiów, by zdobyć niezbędne kwalifikacje. W ramach studiów podyplomowych stworzono kierunek Przygotowanie pedagogiczne dla psychologów, które można odbyć już w zaledwie 3 semestry. Na czym polega ten kierunek oraz dlaczego warto wybrać studia podyplomowe online?
Kierunek Przygotowanie pedagogiczne dla psychologówma umożliwić absolwentom psychologii zdobycie wiedzy, umiejętności oraz poznanie metod pracy z zakresu pedagogiki potrzebnej do prowadzenia zajęć w placówkach oświatowych. Dodatkowo gwarantuje uprawnienia, które są konieczne do rozpoczęcia zajęć z dziećmi. Studenci uczą się m.in.:
Opcją umożliwiającą zdobycie powyższych kwalifikacji są studia podyplomowe. Kierunek Przygotowanie pedagogiczne dla psychologów ma charakter kwalifikacyjny, trwa krócej niż studia I czy II stopnia i realnie zwiększa szanse na zdobycie dobrej, intratnej pracy.
Dla wielu absolwentów psychologii podyplomowe studia online mogą okazać się doskonałą formą dokształcania. Zajęcia prowadzone są przez wykładowców-praktyków, którzy dzielą się nie tylko wiedzą, ale przede wszystkim doświadczeniem. Tryb studiów online ma także wiele zalet, zwłaszcza dla osób aktywnych zawodowo bądź mieszkających w odległych, małych miejscowościach. Nauka ma charakter indywidualny i odbywa się za pomocą platformy e-learningowej. Studia trwają 3 semestry. Po ich ukończeniu otrzymuje się świadectwo wydane zgodnie z rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Jedną z uczelni, która prowadzi studia online, jest Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego. Placówka ma w swojej ofercie m.in. kierunek Przygotowanie pedagogiczne dla psychologów. Kompletny program zajęć opisany jest na stronie internetowej: studia-online.pl.
Przygotowanie pedagogiczne dla psychologów stanowi uzupełnienie już zdobytego wykształcenia i daje duże możliwości rozwoju. Studenci poznają nowatorskie metody pracy pedagogicznej; dowiadują się, jak w praktyczny i skuteczny sposób wykorzystać wiedzę psychologiczną oraz pedagogiczną; uczą się mierzenia i analizowania efektów współpracy z podopiecznymi; dowiadują się, jak opracowywać i wdrażać programy dydaktyczne. Wzbogacają także swoje kompetencje osobiste.
Przyszli psycholodzy-pedagodzy zdobywają kwalifikacje, które umożliwiają im pracę w takich miejscach, jak: