„Program dla szkół” – owoce, warzywa i mleko w szkołach w II semestrze

Dodano: 18 stycznia 2018
Owoce, warzywa i mleko w szkołach

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza wszystkie zainteresowane szkoły podstawowe oraz dostawców do wzięcia udziału w „Programie dla szkół” w II semestrze roku szkolnego 2017/2018. Dzieci będą otrzymywały owoce, warzywa, mleko i produkty mleczne przez 10 wybranych tygodni.

Program ma na celu promowanie wśród uczniów zdrowej diety poprzez udostępnianie dzieciom owoców, warzyw, mleka i produktów mlecznych oraz działania edukacyjne realizowane w szkołach. W programie mogą uczestniczyć uczniowie klas I–V szkoły podstawowej. Szkoła podstawowa, która będzie chciała uczestniczyć w programie, może skorzystać z usług zatwierdzonego dostawcy poprzez zawarcie umowy na dostawy owoców i warzyw lub mleka i produktów mlecznych. Szkoła może zawrzeć umowy na dostawy produktów z tym samym dostawcą lub z dwoma różnymi dostawcami.

Informacja o łącznej liczbie porcji owoców i warzyw oraz mleka i produktów mlecznych otrzymywanych przez dziecko w II semestrze roku szkolnego 2017/2018 w ramach programu zostanie opublikowana przez KOWR do 25 stycznia 2018 r.

Warunki uczestnictwa w programie oraz wykaz dostawców znajduje się na stronie: http://www.kowr.gov.pl/programy-dla-szkol

Źródło:

Strona internetowa Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa: www.kowr.gov.pl

Tematyka

Sprawdź inne nasze serwisy
Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych
wiper-pixel