„Nagroda Złotej Ryby – dla Młodych” – I edycja konkursu publicystycznego

Dodano: 18 września 2019
1280x540

Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych do udziału w I edycji konkursu publicystycznego o „Nagrodę Złotej Ryby – dla Młodych”. Udział w konkursie jest wyrazem pamięci dla Macieja Rybińskiego – wybitnego dziennikarza, publicysty, felietonisty.

Zadaniem każdego z uczestników jest napisanie pracy na jeden z trzech poniższych tematów:

1. Interpretacja

  • Maciej Rybiński „Przemówienia wygłoszone przez Ludwika XVI Burbona, króla Francji, dnia 17 lipca 1789 roku na Ratuszu w Paryżu”. (załącznik nr 2 do Informacji Konkursowej).

2. Polemika

  • „Krytycy Powstania motywowani jak Hitlerowcy?” Felieton Macieja Rybińskiego z okazji 60 rocznicy PW (załącznik nr 3 do Informacji Konkursowej).

3. Bajka – napisać własną bajkę inspirowaną bajkami Macieja Rybińskiego. Źródła:

  • Maciej Rybiński „Bajeczki Ekonomiczne”, Wydawnictwo: Zysk i S-ka, (wybrane bajki – załącznik nr 4 do Informacji Konkursowej);
  • Maciej Rybiński „Prawa Człowieka? Ja się zrzekam” Felietony opublikowane w Gazecie Polskiej w latach 2005-2009. (wybrane felietony – załącznik nr 5 do Informacji Konkursowej).
Prace należy przesłać do 3 października 2019 r. do godziny 24:00 na adres mailowy [email protected].

15 października 2019 r. zostaną ogłoszone nazwiska 3 Zwycięzców.  Uroczysta Gala odbędzie się w 22 października 2019 r. w Warszawie.

Każdy Zwycięzca otrzyma nagrodę w postaci karty podarunkowej o wartości 200 zł do księgarni internetowej. Szkoła, w której uczy się Zwycięzca, otrzyma kartę podarunkową o wartości 800 zł.

Organizatorami Konkursu są Fundacja Macieja Rybińskiego we współpracy z Fundacją Odpowiedzialność Obywatelska.

Tematyka

Sprawdź inne nasze serwisy
Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych
wiper-pixel