Istnieje przekonanie, że kulturalni ludzie o pieniądzach nie rozmawiają. Na polskim rynku wydawniczym można znaleźć wiele ciekawych pozycji o ekonomii dla najmłodszych. Przedstawiają one w ciekawy sposób trudne ekonomiczne pojęcia m.in. inflację i kurs walut. W Wielkiej Brytanii bardzo popularna jest Książka Dawida Lawamana „Chcę wyjść z książki”, która w obrazowy sposób przedstawia angielskim dzieciom, czym jest brexit.
Książeczka napisana przez Dawida Lawamana „Chcę wyjść z książki” („I Want to Leave the Book") ma tylko 32 strony. W książeczce pojawia się były premier Wielkiej Brytanii Dawid Cameron (rozpisał referendum ws. brexitu). Jest przedstawiany jako świnia o imieniu Percy Hogtrotter. Była premier Theresa May występuje jako chomik. Obecny premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson został przedstawiony jako szkocka rasowa krowa wyżynna.
Jest to pierwsza tego rodzaju książeczka dostępna w Wielkiej Brytanii. Kosztuje tylko kilka funtów. Aktualny kurs GBP możesz sprawdzić na https://internetowykantor.pl/kurs-funta/. Inspiracją dla Dawida Lawamana był fakt, że wielu rodziców miało problem, jak wytłumaczyć swoim dzieciom brexit. Badania wykazały, że co trzeci Brytyjczyk nie umie wytłumaczyć swoim dzieciom aktualnej sytuacji w kraju.
W książeczce znajduje się słowniczek, w którym rodzice mogą znaleźć wytłumaczenie najważniejszych pojęć związanych z brexitem. Autor napisał tę opowieść pod wpływem impulsu. Nie umiał wytłumaczyć swojej 4-letniej córce, czym jest brexit oraz jakie są konserwacje wystąpienia z Unii dla Wielkiej Brytanii. Autor książeczki dla dzieci uważa, że jest to odpowiedź wielu rodziców jak mówić dzieciom o ekonomii. Lawaman stwierdził, że brexit jest ważnym elementem współczesnej historii Wielkiej Brytanii.
Skomplikowane ekonomiczne i polityczne kwestie warto przedstawiać w możliwie jak najprostszy sposób. Dzięki temu młode pokolenie może zrozumieć ekonomię i wydarzenia polityczne.
Jedną z ciekawszych pozycji dostępnych na polskich rynku są „Rozmowy z użyciem głowy, czyli ekonomia dla dzieci”. Książeczka w barwny sposób opisuje znaczenie podstawowych pojęć z zakresu ekonomii m.in. kursu walut oraz gospodarki i marketingu. Dzięki temu dzieci mogą dowiedzieć się, co wpływa na stopę bezrobocia oraz kto jest graczem na giełdzie.
Kolejną ciekawą pozycją jest „Pieniądze nie rosną na drzewach”. Jest to książeczka, która w obrazowy sposób przedstawia najmłodszym, jak stawiać pierwsze kroki w świecie finansów. Wszystkie trudne ekonomiczne pojęcia opisane są w sposób jasny i zrozumiały. Czytelnik dowie się m.in. jak zarządzać finansami oraz czym są kursy walut i gdzie dokonać wymiany. Natomiast dorośli mogą sprawdzać aktualne kursy walut i wymieniać środki na https://internetowykantor.pl.
Następną godną uwagi pozycją jest „Basia i pieniądze”. Zabawna historia samotnej mamy, która idzie z trójką dzieci do sklepu. W humorystyczny sposób przedstawiona bardzo aktualna historia.
Kolejną godną polecenia pozycją jest książeczka „Pieniądze na stół! O finansach na wesoło”. Alvin Hall znany i ceniony ekspert z dziedziny finansów przedstawia historię pieniądza oraz w bardzo przystępny sposób tłumaczy jego rolę w społeczeństwie.
Ostatnią pozycją godną uwagi jest „Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela”. Książeczka o ekonomii napisana w bardzo łatwy i przystępny sposób.
Artykuł sponsorowany