Funkcjonowanie szkół w strefach żółtych i czerwonych – nowe zasady

Dodano: 16 października 2020
Funkcjonowanie szkół w strefach żółtych i czerwonych – nowe zasady

Od poniedziałku 19 października 2020 r. obowiązują nowe zasady dotyczące funkcjonowania szkół, przedszkoli i placówek w czasie pandemii. Sprawdź, gdzie wprowadzono nauczanie hybrydowe, a gdzie nauczanie zdalne.

Ze względu na bardzo wysoką liczbę zakażeń  koronawirusem resort edukacji podjął decyzję o wprowadzeniu ważnych zmian w zasadach funkcjonowania szkół, przedszkoli o placówek. Już od soboty 17 października 2020 r. obowiązują przepisy na mocy których nauczanie w szkołach jest prowadzone w modelu hybrydowym (połączenie nauczania stacjonarnego i zdalnego) oraz całkowicie zdalnym.

Nauczanie w strefach żółtych

W szkołach ponadpodstawowych zlokalizowanych na obszarze strefy żółtej obowiązuje nauczanie hybrydowe. Szkoły podstawowe, przedszkola i placówki funkcjonują bez zmian, prowadzą nauczanie stacjonarne.  

Strefa żółta to cały kraj, z wyjątkiem powiatów ze strefy czerwonej.

Nauczanie w strefach czerwonych

W szkołach ponadpodstawowych zlokalizowanych na obszarze strefy czerwonej obowiązuje nauczanie w formie wyłącznie zdalnej. Co ważne nie dotyczy to zajęć praktycznych. Zamknięte pozostaną także baseny. Szkoły podstawowe, przedszkola i placówki funkcjonują bez zmian, prowadzą nauczanie stacjonarne.  

Źródło: strona internetowa Ministerstwa Edukacji Narodowej (https://www.gov.pl/web/edukacja)

Tematyka

Sprawdź inne nasze serwisy
Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych
wiper-pixel