Dyrektor nie może odmówić zorganizowania nauczania indywidualnego, jeżeli uczeń otrzymał orzeczenie. Nie oznacza to jednak, że uczeń będzie realizował te same zajęcia, na które uczęszczał w szkole. W NI nie organizuje się zajęć, które są przedmiotem dodatkowym. Do takich przedmiotów należy m.in. religia i etyka. Sprawdź, dlaczego religia dla ucznia z nauczaniem indywidualnym nie jest realizowana.
Z artykułu dowiesz się:
Przeczytaj również:
Nauczycielem religii może zostać osoba posiadająca kwalifikacje określone przepisami szczególnymi. Co więcej, dodatkowe wymagania dotyczą nauczycieli religii w szkołach specjalnych. Sprawdź, jakie warunki należy spełniać, aby zgodnie z wymogami prowadzić zajęcia z religii w szkole.
Z artykułu dowiesz się m.in.:
Prawo oświatowe mówi wprost, że nauczyciel religii wchodzi w skład rady pedagogicznej szkoły, ale nie przyjmuje jednak obowiązków wychowawcy klasy. A co, jeżeli katecheta uczy też innego przedmiotu? Czy przez wychowawcę klasy należy rozumieć również opiekuna oddziału w przedszkolu? Okazuje się, że zakaz powierzania katechecie funkcji wychowawcy klasy nie jest bezwzględny. Sprawdź, kiedy nauczyciel religii będzie mógł zostać wychowawcą klasy.
© ePedagogika.pl - Portal dla pedagogów i wychowawców z pasją.