Zakres diagnozy prowadzonej w związku z koniecznością opracowania programu wychowawczo-profilaktycznego powinien wynikać z problemów występujących w danej społeczności szkolnej. Wskazaniem do wyboru obszaru diagnozy mogą być np. wyniki nauczania, analiza zachowań uczniów, sytuacje problemowe, chęć rozpoznania zagrożeń występujących w szkole itp. Program powinien zostać uchwalony do 30 września.
Z artykułu dowiesz się m.in.
Przeczytaj również:
Na organizację kiermaszu szkolnego należy uzyskać zgodę dyrektora szkoły. Sprawdzamy, czy przepisy wymagają przygotowania dodatkowej dokumentacji lub zgłoszeń, zgodnie z przepisami ustawy o zasadach prowadzenia zbiórek publicznych.
Z artykułu dowiesz się m.in.:
Do kompetencji rady rodziców należy uchwalanie w porozumieniu z radą pedagogiczną programu wychowawczo-profilaktycznego szkoły lub placówki. Pobierz przykład protokołu z zebrania rady pedagogicznej na temat porozumienia z radą rodziców w sprawie wprowadzenia programu wychowawczo-profilaktycznego!
W szkołach publicznych program wychowawczo-profilaktyczny uchwala rada rodziców w porozumieniu z radą pedagogiczną w każdym roku szkolnym. Odrębną kwestią jest to, że może się zdarzyć, że większość treści programu zostanie powtórzona w kolejnym roku szkolnym lub zmodyfikowana, przez organy w nowym składzie, jednak zawsze program wymaga nowej uchwały.
© ePedagogika.pl - Portal dla pedagogów i wychowawców z pasją.